LockSet » новини » ФЕНОМЕН КИТАЙСЬКОЇ МІМІКРІЇ АБО НАС ЗНОВУ ОБМАНУЮТЬ!

ФЕНОМЕН КИТАЙСЬКОЇ МІМІКРІЇ АБО НАС ЗНОВУ ОБМАНУЮТЬ!

Категорія: новини

Що зараз непокоїть наших споживачів? Тема китайських дверей! Ця історія розпочалася кілька років тому, коли наклали заборону на ввезення металевих дверей. Щоб продукція швидко продавалася, ціна на неї має бути не високою. Для нашої країни це досягається здебільшого шляхом використання неякісної сировини та максимального спрощення технологічного процесу. І так, почали випускати в Піднебесній, блискучі зовні, металеві двері, використавши при цьому тонкий неякісний металевий лист і наповнювати їх (двері) стільниковим картоном.

Процес тривав недовго. Двері, дверні замки та фурнітура почали швидко виходити з ладу. Споживчий інтерес до них почав падати. Потрібно було щось робити. Якщо безпосередньо з дверним полотном зробити щось важко (але буде дорожче), можна тоді поставити нормальний замок, що випускається відомою компанією. А використання замку безпосередньо дозволить використовувати і ім'я. Таким чином, наші споживачі вперше побачили двері китайського виробництва та із замком відомої компанії Mul-T-Lock, які подавалися як за ізраїльські технології, і були переведені в ціновий сегмент дорогих дверей, тобто, в межах 800 доларів США. Більше цього, у торгових залах на самісіньких дверях висять ескізи, що пояснюють конструкцію дверей у розрізі.

Така копія є у каталозі дверей фірми Mul-T-Lock. Цим фахівці Українських Федерацій та Гільдій Виробників та Імпортерів Металевих Дверей опікуються захистом інтересів споживачів, вирішивши провести дослідження. Було запропоновано купити відповідні двері в одному із мережевих центрів торгівлі будматеріалами, де вони продаються. Інтерес вже почався при покупці.

 Купуючи двері, які мають обов'язковий сертифікат в Україні, нам на наше прохання не видали відповідного сертифікату. Далі ми розпочали своє дослідження, оглянули зовнішній вигляд, недосвідченому покупцю важко помітити різницю, хоча варто взяти до рук оригінальні деталі – все одразу стане зрозумілим. Почали порівнювати накладки. Зазвичай, ніхто не робив спектральний аналіз матеріалу, але навіть недосвідченим поглядом видно, що китайські накладки виготовлені з нержавіючої сталі, але відрізняються від оригінального кольору. Броне накладка та протектор циліндра китайських дверей виготовлені з сирого сталевого листа, який не пройшов тривалої термічної обробки і легко пиляється звичайним напилком, а також свердлиться свердлом. Емблема на китайській накладці відрізняється від оригінальної. На фальсифікованому виробі він проштампований не чітко. Захисна шайба, що вставляється в броні накладку і повинна обертатися, циліндр, що захищає, так само не обертається. Та й до того ж легко пиляється звичайним напилком і свердлиться звичайним свердлом. Відмінності також мають ручки. Зовнішня ручка виявилася порожньою в середині і має відповідно меншу вагу. Внутрішня натискна ручка, хоч і виготовлена із суцільної латуні та покрита «під хром», але має форму старої моделі, що сьогодні не використовується компанією Mul-T-Lock. Тобто обман почався із самого початку, як би говорити з «обгортки» замку, хоча замок справді оригінальний.

 Оригінальним є і сам циліндровий механізм (або просто циліндр), хоча такий, що виготовлений у дуже простому варіанті – без ущільненої ХР-плати (запам'ятайте цю деталь, вона буде важливою далі). Сам циліндр є типу Classic, хоча профіль ключа – 062. Це профіль, що випускається для споживання в Китаї: за втрати ключа Ви не зможете так просто зробити його дублікат. А це вам коштуватиме приблизно 300грн. Наступним кроком буде зробити пробу реального злому дверей за допомогою звичайних інструментів. Свердла, кусачки, ножиці по металу, ломик, зубила, молоток та сокира. Забігаючи в перед, скажемо, що для розтину цих дверей непотрібно мати повний набір таких інструментів, просто ми вирішили перевірити ці двері, що називається "з усіх боків".

 

Насамперед, а саме броні накладку, шайбу, оскільки вона не закрита, «відколупали» звичайною викруткою, саму ж накладку просвердлили звичайним свердлом. На цьому можна було б і зупинитися, тому що для професіонала цього вже достатньо, щоб відчинити двері. Але ми йдемо далі, щоб дослідження було повним. Без перешкод було викручено фіксовану ручку. Далі відірвали пластину, зняли захисну платню. Тут слід зазначити, що виламати її було складно, оскільки і сам замок, вона була оригінальною деталлю. Зняти її вдалося методом висвердлювання головок стяжок гвинтів, які легко піддалися, оскільки виготовлені із сирого матеріалу. Далі, подібним методом, було висвердлено стяжні гвинти, які затримують броню накладку циліндра. Броне накладку знято, а циліндр, оскільки він був без захисної ХР-плати, зламано за допомогою маленького «розлучного» ключика. Діставшись до механізму замку, ми відчинили двері безпосередньо поворотом самого механізму. Ще один спосіб проникнення. Хоча, якщо вже вивчити, то вивчити і було вирішено розкрити полотно дверей. Експеримент передбачав кілька цілей.По-перше, хотілося побачити, що в середині? Чи є там ребра жорсткості і як вони встановлені?

 

По-друге, який матеріал використаний як наповнення дверей?

 

По-третє, ми хотіли дослідити ще одну можливість проникнення через полотно дверей шляхом пробивання прохідного отвору за допомогою звичайного інструменту, як цього вимагає ДЕРЖСТАНДАРТ ЕN 1627:2004. Для розкриття полотна використано акумуляторний дриль та ножиці по металу. Наприкінці експерименту з цією метою використана сокира. І так, розріз полотна зробили по центру дверей, в районі, де проходить тяга від замку, що фіксує двері в протилежному напрямку, і де в більшості дверних конструкцій розташовані ребра жорсткості. У магазині, де купувалися на них, як було сказано на початку, висів малюнок із Ізраїльського каталогу дверей Mul-T-Lock, видно, що двері мають не менше ніж п'ять ребер жорсткості. Розріз показав та підтвердив найгірші допуски. Жодних ребер жорсткості там немає. У середині – звичайний наповнювач із стільникового картону. Оце так «дурилівка картонна»!

 Саме тому, що ребра жорсткості відсутні, розрізати двері було дуже легко за допомогою звичайних ножиць по металу і сокири. У свою чергу стало так само видно, що в середині немає жодного наповнювача для тяги, а саме тяга не оригінальна, тобто не від Mul-T-Lock. Це просто шматок іржавого дроту діаметром 8мм, на кінці якого електрозварюванням приварений шліфувальний наконечник. Більше цього вона просто «ходить» у стільниковому картонному відвороті, який проткнули, коли вставляли тягу. Подальший «розчин» дверей продавився сокирою. Необхідно сказати – без зайвих зусиль (і навіть швидше ніж ножицями) був зроблений прохідний отвір, набагато більше, ніж той, що рекомендовано ГОСТ ЕN 1627:2004. Потім був розрізаний метал у районі замку. Тоді стало видно, що у дверях є коробка для посадки замка. Коробка виготовлена так, начебто універсальна. Тобто, бери та вставляй будь-який замок. Ось така універсалізація!

Не зайвим буде звернути увагу на низку інших деталей.

Товщина металу полотна дверей дорівнює 0,8мм (суперечить п.5.2.28 ГОСТ БВ.2.6-11-97);

Покриття дверей покрите тонкою плівкою-само клейкою, що явно не придатне для зовнішнього використання.

А також під сумнівом і наявність санітарно-гігієнічного висновку на це покриття, як того вимагає п.5.2.25 ГОСТ, що нагадав, хоча пам'ятайте, що сертифікат відповідності ГОСТ при покупці так нам і не віддали;

Маркування дверей відрізняється від маркування, що проводиться компанією Mul-T-Lock.

Але найбільше цікавить відповідальність п.5.2.26 чинного ГОСТ БВ.2.6-11-97.Справа в тому, що цей пункт означає межу вогнестійкості дверей.

А визначення межі вогнестійкості є обов'язковим під час проходження процедури підтвердження відповідності чинному стандарту.

Відхилившись трохи убік, хочеться пояснити, що в процесі випробування на вогнестійкість двері вставляються в камеру, температура, в середині якої наближається до 900 градусів Цельсія. Отже, дивує одне, як двері з наповнювачем із стільникового картону можуть витримувати такий температурний режим? Тобто, зі всього сказаного можна зробити такий висновок, що з усього складу конструкції дверей витягнуто лише дві деталі, які можна вважати оригінальними. Це замок та накладні пластини. Хоча вони могли бути просто закуплені. І так, ми маємо справу зі звичайною типовою конструкцією китайських дверей, в яких просто вставлений оригінальний замок виробництва Mul-T-Lock. Решта – нахабно «натягнуте за вуха». Хоча все можна пояснити просто. Ціна звичайних китайських дверей лежить на рівні 1000-1100грн., якщо купувати в роздріб. Використання незначної частини оригінальних комплектуючих дало можливість «спритникам» поставити на них ціну в районі 4000грн. (близько 800дол.США в еквіваленті)!

Ось де собака заритий! Давайте розберемося. Якщо взяти, що ціна на такі двері в умовах FOB – Китай дорівнює приблизно 110-10дол. США, то оптова в Україні становитиме 200-250дол. При цьому роздрібна ціна має становити в межах 300-350 дол. США або 1500-1700 грн.Проста арифметика! Тобто, хто їх завозить і продає, намагаються видати мотлох за цукерку, яку обернули в гарну обгортку, користуючись тим, що знаходиться в середині. А натомість видають йому, м'яко кажучи, неправдиву інформацію. Хочеться додати ще. Дослідження цього виробу (двері) було б не завершеним та необ'єктивним, якби не склалося перестрахуватися у наявність або відсутність сертифікату якості на такі двері. Ви ж пам'ятаєте, що при покупці дверей його не виявилося, а сертифікат на дверях повинен бути неодмінно. Постає питання: «Чому не видали?». Можливо, там щось не так чи не так написано? Хоча зізнаємося, сертифікат якості дістати все ж таки вийшло. Не треба вдаватися до подробиць, а то можна про це написати ще одну статтю. Скажімо так, він є. Але якщо його порівнювати з Mul-T-Lock, то можна грати в гру "Знайди десять відмінностей". Скажу ще, що на сертифікаті на китайські двері не прописано пункту ГОСТ 2.6-11-97, що означає обов'язковим для сертифікації. Натомість є напис «Усім обов'язковим ГОСТ 2.6-11-97».

Вибачте, але пункт 5.2.26 щодо визначення межі вогнестійкості також є обов'язковим! А ми ж бачили, що взяті двері мають наповнення із стільникового картону! І нарешті так і хочеться процитувати деякі пункти Закону України про захист прав споживача.

Стаття 15.

Право споживача інформацію про продукт. Споживач має право на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукт, що оберігає можливість її усвідомленого та компетентного вибору. Інформація має бути надана споживачем до придбання ним товару чи замовлення роботи. Інформація про продукцію не вважається рекламою.
 Стаття 19.
 Забороняється не чесна підприємницька практика. Підприємницька практика є такою, що обманює, якщо під час пропозиції продукції споживачеві не дається або не видається в нечіткий, незрозумілий або двозначний спосіб інформації, необхідного для здійснення об'єктивного вибору.